Haber

Adana’da 3 terör örgütü DEAŞ zanlısı 15 yıla kadar hapis istedi

Adana’da terör örgütü DEAŞ üyesi oldukları iddiasıyla 2’si tutuklu 3 sanık hakkında 15’er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Gözaltına alınan Suriye uyruklu AA, MA ve ME hakkında savcılığın yürüttüğü soruşturma tamamlandı. Sanıklar hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan hazırlanan iddianame, Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianamede sanıkların DEAŞ’a katılımı artırmak için kentte mitingler yaptıkları, dijital materyallerde terör örgütü mensuplarına ait çok sayıda fotoğrafa yer verildiği belirtildi.

Sanıklar AA, MA ve ME, DEAŞ’a üye olma sürecine tabi tutulan, kod isimler kullanan, örgütün Suriye’deki silahlı çatışmalarına “savaşçı” sıfatıyla katılan ve aylık düzenli maaş alan kişilerle yoğun temas halindeydi. maaşları örgüt tarafından ödendi ve DEAŞ işgali altındaki bölgede nöbet tutuldu. Ev ve konutlarında örgütsel belgelere el konulduğunun kaydedildiği iddianamede, sanıkların “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları istendi. .

İddianamede şartları yer alan sanık AA, MA ve ME suçlamaları kabul etmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu