Haber

Bayraklı polisinden gıda denetimi

Ramazan ayı münasebetiyle çalışmalarını yoğunlaştıran Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede pide ve tatlı üretimi ve satışı yapan işletmeleri denetledi. Hijyen kurallarına uymayan ve mevzuata aykırı hareket eden işletme sahipleri uyarıldı. Önder Serdar Sandal, “Vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilmeleri için denetimlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

HEDEF: İNANÇ İLE GIDA

İlçe genelinde halkın sağlığını korumak ve vatandaşların güvenilir ve saf gıdaya ulaşmasını sağlamak amacıyla denetimlerini aralıksız sürdüren Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ramazan ayı münasebetiyle çalışmalarını yoğunlaştırdı. Ramazan ayı boyunca belirli aralıklarla yapılan kontroller kapsamında pazar yerlerinin ardından pide ve tatlı üretimi ve satışı yapan işletmelerde denetimler yapıldı. Gıda mühendisleri ve zabıta görevlilerinden oluşan gıda kontrol grubu, ürünlerin üretim koşullarını, üretim yerlerinin saflığını, depolama kurallarını, işletmelerin ağırlıklarını ve yasal belgelerini denetledi. Mevzuata aykırı işlem yapan işyerleri uyarıldı.

“HALK SAĞLIĞI ÖNCELİĞİMİZ”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Halk sağlığını korumak adına düzenli olarak yürüttüğümüz denetimlerimizi Ramazan ayı nedeniyle artırdık. Gıda üreten ve satan işletmelerimizi ekiplerimiz denetliyor. Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi de vatandaşlarımızın hijyenik ortamda üretilen ürünleri güvenle satın alabilmeleri için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu