Haber

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’den AK Parti’ye eleştiri

ERKAN KARACA

CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel Çorum’da; “CHP için iki kırmızı çizgi vardır. Biri vatanımız, diğeri elinizde tuttuğunuz kırmızı bayrağımızdır… AK Parti Listeye bakalım… Bir elinde MHP, diğerinde BBP, listede HÜDA PAR. Kim kiminle?” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Çorum’da seçim bürosu açılışına katıldı. Özel burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“CHP için iki kırmızı çizgi vardır. Biri vatanımız, diğeri elinizde tuttuğunuz kırmızı bayrağımızdır… AK Parti listesine bir göz atalım. Bir elinde MHP, diğerinde Destici’nin BBP’si; AKP’nin masalarında, içinde, bağrında HÜDA-PAR var.

Kimdir bu HÜDA PAR? ‘Türk Bayrağı Yok’ diyen parti HÜDA-PAR, AK Parti listede. ‘Türk milleti olmasın’ diyen HÜDA PAR, AK Parti listede. ‘Ne mutlu Türküm diyene’ diyen HÜDA PAR’a dememek lazım, AK Parti listede. Özerklik, federasyon olması gerektiğini, ülkenin bölünmesi gerektiğini söyleyen HÜDA PAR. AK Parti listede. Gaffar Okkan’ımızı Diyarbakır’dayken şehit eden Hizbullah’ın savunucusu, davanın başsavcısı bugün HÜDA PAR Genel Başkanı’dır. Gaffar Okkan’ın katilleri ve avukatları AK Parti listesinde.

Kimin kolunda, MHP’nin kolunda. Yani bir tarafta MHP, diğer tarafta BBP, listede HÜDA PAR. Kim kiminle? Kim kiminle? Abdullah Öcalan’ı serbest bırakmaya yönelik ne bir açıklamamız ne de bir niyetimiz olduğunu Çorum’dan açıkça söylüyoruz. Bunu düşünen AK Parti’dir. Ama bugün milliyetçiliği teşvik ediyor. Hepsi saçmalık, hepsi saçmalık, hepsi saçmalık.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu