İş

Chrysler’in ana şirketi 3500 kişiyi işten çıkaracak

Birleşik Otomobil İşçileri sendikası tarafından Salı günü kamuoyuna açıklanan bir mektuba göre, Chrysler ve Dodge’un ana şirketi. stellantis, ABD’de yaklaşık 3.500 fazla mesai çalışanını işten çıkarmak istiyor ve istekli çıkış paketleri sunuyor.

Mektuba göre otomobil üreticisi, 2007’den önce işe alınan işçilere 50.000 $ ödemeyi içeren teşvik paketleri sunarak fazla mesai iş gücünü azaltmak istiyor. Ancak bilgili bir kişi, bu rakamın UAW mektubunda belirtilen rakamdan daha düşük olabileceğini söyledi.

Şubat ayının sonunda Stellantis, artan elektrikli araç üretim maliyetlerini gerekçe göstererek Illinois’deki bir montaj fabrikasında faaliyetlerini süresiz olarak askıya aldı.

Hareket, Jeep Cherokee SUV’nin üretildiği Belvidere, Illinois fabrikasında yaklaşık 1.350 işçiyi etkiledi ve süresiz işten çıkarmalara neden oldu. Otomobil üreticisi, diğer seçenekleri değerlendirirken operasyonlara devam etmeyebileceği konusunda uyardı.

Geçen hafta, UAW Başkanı Shawn FainStellantis’in Illinois fabrikasını atıl bırakma kararı, sendikanın UAW ile olan sözleşmesine uygun. “açık ihlal”olduğunu ve kabul edilemez olduğunu söyledi.

UAW, iş sözleşmeleri Eylül ayında sona ermeden önce otomobil üreticileriyle görüşmelere başlayacak.

STLA hisseleri Çarşamba günü piyasa öncesi %0.37 yükseldi.

gunyuzuajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu