Ekonomi

CW Enerji, Sunteks Dokuma ile Güneş Enerjisi Santrali Kurulumu İçin Sözleşme İmzaladı

CW Power, Sunteks Dokuma ile güneş enerjisi santrali (GES) delegasyon sözleşmesi imzaladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre CW Power, Sunteks Dokuma ile imzalanan sözleşmeye göre Ağrı’daki araziye 7.500 kWe kapasiteli güneş enerjisi santrali kuracak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, sektördeki son teknolojileri geliştirmeye ve kullanıcıların enerji ihtiyaçlarına kalıcı çözümler üretmeye devam ettiklerini belirterek, “Bu çalışmada Bu bağlamda Sunteks Dokuma ile de iyi bir işbirliğimiz oldu. Bu doğrultuda Sunteks Dokuma ile firmamız GES arasında “Kurulumu için sözleşme imzalandı. Ağrı’da bir araziye 7 bin 500 kWe kapasiteli güneş enerjisi santrali kurulumu için firmayla KDV hariç toplam 7 milyon 436 bin dolara dengeli güneş enerjisi kurulum sözleşmesi imzaladık. Anlaşmamız her iki şirkete de hayırlı olsun.” dedi.

Sarvan, Türkiye’nin dört bir yanında proje üretmeye ve sektörün ihtiyaç duyduğu çözümleri sunmaya devam edeceklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Sürdürülebilir büyüme anlayışı çerçevesinde kendimizi her zaman geliştirmeye devam ediyoruz. Son teknolojiyi yakından takip ederek, Ar-Ge merkezimizde geliştirdiğimiz çalışmalar sonucunda departmanın ihtiyaçlarına göre yenilikçi ürünler geliştiriyoruz. Yenilenebilir enerji yatırımları Ülkemizin enerji alanında bağımsızlığa kavuşması açısından büyük önem taşıyor. Sanayicilerimiz güneşten gelen enerjiyi fabrikaları için büyük bir verimlilik unsuruna dönüştürüyor. Buna katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu