Haber

Emperyalizm ve Siyonizm Karşıtı Filistin Dostları Platformu, İsrail ile Ticaret Yapan Firmayı Protesto Etti

Emperyalizme ve Siyonizm’e Karşı Filistin Dostlar Platformu ile Devrimci İşçi Partisi üyesi bir grup, Beylikdüzü limanında İsrail ile ticaret yapan ve gemilerle malzeme taşıyacak firmayı protesto etti.

Beylikdüzü’nde özel liman işletmesi önünde toplanan grup, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına tepki olarak “İşçi sınıfı Filistin’in yanındadır”, “Soykırımda değil direnişte ortak” ve “İsrail’i boykot, Filistin’e özgürlük” yazılı pankartlar açtı. Filistin” diye slogan attı.

Grup adına basın açıklaması yapan Filistin’in Emperyalizme ve Siyonizm’e Karşı Dostları Platformu Sözcüsü Kutlu Dane, Gazze’deki Şifa Hastanesi’ni hedef alan İsrail’in, çoğu çocuk olmak üzere çok sayıda sivili katlettiğini söyledi.

Filistinlilerin adeta soykırıma maruz bırakıldığını belirten Dane, İsrail ile ticaretini sürdüren bir firmanın yüzlerce konteyneri limandan hareket edecek bir gemiye yükleyerek İsrail’e göndereceğini anlattı.

Aynı şirkete ait başka bir gemiyle düzenli olarak İsrail’e mal nakledildiğini belirten Dane, birçok firmanın İsrail’le iş yaptığını, bu tür sevkiyatların amacının İsrail’i ödüllendirmek, güçlendirmek ve katliamlarına hiçbir bedel ödemeden devam etmesini sağlamak olduğunu kaydetti. .

Dane, Filistin halkının desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Grup açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu