Haber

Fransa’da komşu anlaşmazlığı trajediye dönüştü: 11 yaşındaki İngiliz kızı öldürüldü

Fransa’da 11 yaşındaki İngiliz kız, ailesiyle tartışan 71 yaşındaki Hollandalı komşusu tarafından vurularak öldürüldü. Saldırı, kız Cumartesi akşamı Brittany’nin Quimper bölgesindeki Saint-Herbot adlı kuzey köyünde ailesiyle barbekü yaparken gerçekleşti.

Baskında kızın anne ve babası da yaralanırken, babanın durumunun ağır olduğu bildirildi. İngiltere, akın eden İngiliz ailesini güçlendireceğini açıkladı.

Küçük kız ve 8 yaşındaki kardeşi salıncakta oynarken, anne ve babası mangal yaparken, yaşlı komşuları üzerlerine tüfeklerle ateş açtı.

Olayın ardından zanlı kendini evine kilitledi ve eşiyle birlikte polise teslim oldu. 71 yaşındaki Hollanda uyruklu olduğu belirtilen zanlının, İngiliz bir aile ile iki mülkün ortasındaki arsa yüzünden anlaşmazlığa düştüğü bildirildi.

Ailenin birkaç yıldır köyde yaşadığı ve şu anda olayın detaylarının netlik kazanmadığı belirtiliyor.

Köyün muhtarı, aileyi iyi tanıdıklarını ve her yıl düzenlenen köy şenliğine katıldıklarını belirtmiştir. Bir çocuğu vurmanın akıl almaz bir şey olduğunu ve bunun nasıl olduğunu kimsenin anlamadığını da sözlerine ekledi.

İngiliz Dışişleri Bakanlığı, olayın ardından İngiliz aileye konsolosluk hizmeti verdiğini ve yerel makamlarla temas halinde olduklarını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu