Haber

İmamoğlu: Namertlerin Kaybettiği Dönemi Yeniden Yaşatacağız

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, mahkemenin verdiği ceza ve iktidar baskısına ilişkin açıklamalarına bugün devam etti. İmamoğlu, ‘Bu millet haklarından vazgeçmez. 86 milyon insanın kazandığı, kötülerin kaybettiği bir dönem yaşayacağız” dedi.

İmamoğlu, Erdoğan’ın Sisi açıklamalarını hatırlatarak 2023’e gönderme yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Temel Atma Töreninde konuşan İBB Başkanı İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

‘Ülkemizde bazen hiçbir başarı cezasız kalmaz. Bana verilen bu anlamsız ve hukuksuz cezayı başarımın ödülü olarak görüyorum. Atık sistemine son vermenin onları çok kızdırdığını biliyorum. İstanbul’un bazı kurumlarına prestij olmaması gereken prestij muamelesi yaptıkları dönemin artık bitmesine de kızıyorlar. Bazı kurum ve kuruluşları bizden uzak tuttuk. Aslında Binali Bey’e mi yoksa Sisi’ye mi oy verelim diye haykırdıklarında onların kötü kalplerini ve akıllarını anlamak gerekiyordu.

Birkaç kelime değerlidir. Bunlardan biri de hakkı yememek ve hakkı yememektir. Başta Genel Liderimizin, tüm misafirlerimizin ve vatandaşlarımızın, 16 milyon İstanbullunun huzurunda ilk günkü gibi kimseye ihanet etmedim, kimsenin beni üzmesine izin vermeyeceğim. Dünyaya karşı gelmek, yargıç gömleği giyerek insanları yenmek değildir. Dünyayla yüzleşmek akıl ve bilimle mümkündür. Bu insanlar hakkını vermeyecek. 86 milyon insanın yiğitlerin kazandığı, kötülerin ise kaybettiği bir dönem yaşayacağız.

2023 yılı çok keyifli olacak, çok çalışacağız. İstanbul’da işimizi yapmaya devam edeceğiz, işimizin başındayız, 2023 bayram gibi bir yıl olacak’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu