Haber

Parktaki Silahlı Köpekler: Hayvansever Kendini Sakla

Ümraniye’de Sinan D. isimli kişi parkta sokak köpeklerine ateş etti. Bir köpeğin yaralandığı olayda, hayvansever Hasret Gürel saldırgan tarafından rahatsız edildi.

‘Beni buraya almadılar’

Olay, 21 Aralık 2022’de Ümraniye’deki Mimar Sinan Parkı’nda meydana geldi. İddiaya göre, Hasret Gürel parkta köpekleri beslerken aynı mahallede oturan Sinan D. isimli kişi elinde tabancayla parka geldi. Sokak hayvanlarına tabancayla ateş eden şüpheli Sinan D., ‘ Sigara içmek ‘ köpeği yaraladı. Bu sırada adamın önüne geçerek onu engellemeye çalışan Hasret Gürel adeta kalkan olarak canını alıyordu. Gürel, saldırganın yakasından tutup, ‘ Ne yapıyorsun? Onları korumak için can atıyorum, beni vurursan vur beni‘ diyen saldırgan olay yerinden kaçtı.

‘Çocukluğumdan beri köpeklerden korkarım’

Olayın ardından gözaltına alınan zanlı Sinan D., parktan geçerken gerçeğin köpeklere geldiğini ifadesiyle evden silahını alarak parka geri döndü. Köpekleri korkutmak için silahımı havaya doğrultacaktım ama parktaki kadın üzerime geldi. Köpeklerden birine ateş ettim. Daha kötüsü olabilirdi ama neyse ki olmadı. Çocukluğumdan beri köpeklerden korkarım. Bu korkuyu yenemedim‘ diyerek kendini savundu.

Savcılıktaki tutukluluk süresinin ardından ‘hayvana eziyet’ ve ‘silahla tehdit’ suçlarından hakim karşısına çıkan zanlı, 4 ay gecikmeli olarak ev hapsi cezasına çarptırıldı. Hakim, zanlının silah taşımamasına da karar verdi.

İşte olanlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu