Haber

Yeşil Sol Parti’den İzmir’de son miting: Sarayı sandığa gömmekte kararlıyız

İZMİR –İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Balıkesir ve Ege’de daha birçok il ve ilçede “Buradayız, birlikte değiştireceğiz” sloganıyla seçim çalışmaları yürüten Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Bölge, son mitingini yarın İzmir’de yapacak.

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Yeşil Sol Parti Eş Sözcü ve İzmir Milletvekili adayı İbrahim Akın, ESP Eş Genel Başkanı Hasret Gümüştaş, SYKP Eş Genel Başkanı Cavit Uğur, TOP Sözcüler Meclisi Üyesi Juliana Gözen, EMEP. Genel Başkan Ercüment Akdeniz, Azadî Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Süleyman ve Başak Demirtaş katılacak. Sanatçı Lawje ve Nurcan Değirmenci de mitingde sahne alacak.

“BİR MİLYONUN ÜZERİNDE KAĞIDI ULAŞTIK”

Mitingin Gazete Duvar’a yaptığı açıklamada HDP İzmir Parti Meclisi (PM) Üyesi Hacay Yılmaz, bu mitingin aynı zamanda büyük bir İzmir mitingi olacağını vurgulayarak, “Yaklaşık 35-40 gündür sahadayız. Sahada, sahada ve sokakta her alanda emeği geçen Yeşil Sol Parti olmuştur. Bunun finalini 12 Mayıs’ta Gündoğdu Meydanı’nda yapacağımız büyük mitingle gerçekleştirmiş olacağız. Halkımız bu mitinge gerçekten güçlü bir şekilde katıldı. Kendi organizasyonumuzdan daha büyük bir katılımla çalışmalarımızı sürdürdük. Her sokakta, meydanda, tarlada, kapıda Yeşil Sol’un sözleri konuşuldu, bildiri ve broşürler dağıtıldı. İzmir’de 3 milyon seçmen olduğunu düşünürsek bugüne kadar 1 milyonun üzerinde bildiri ve seçim beyannamesini halkımıza ulaştırdık.”

‘HALKIMIZI GÜNDOĞDU MEYDANA ÇAĞIRDIK’

Düzenlendikleri 28 ilçede çok sayıda halk toplantısı, kahve buluşması ve ziyaret gerçekleştirdiklerini söyleyen Yılmaz, son olarak tüm İzmirlileri Yeşil Sol mitingine davet etti. Yılmaz, “Sarayları sandığa gömmekte kararlıyız ve bunun için günlerce, haftalardır çalışıyoruz. Artık sahada büyük bir toplantıyla kararlılığımızı göstereceğiz. İzmir’den aldığımız havayla milletvekil sayımızı ikiye katlayacağımızı düşünüyoruz. Halkımıza davetimiz; Yeşil Sol Parti’yi sokakta gördüğünüzde iki şey istiyoruz. Önce 12 Mayıs akşamı saat 17.30’da halkımızı kararlılığımızı göstermek için Gündoğdu Meydanı’na davet ediyoruz. 14 Mayıs’ta sandık başına gidip Yeşil Sol Parti’ye oy vermelerini ve sarayı sandığa gömmelerini istiyoruz” dedi. (DUVAR)

haberbeylikova.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu