Haber

Ekrem İmamoğlu’nun kritik planı! Bunu adım adım yapıyorum

CHP’de genel başkan değişikliği sonrası yaşananları analiz eden Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü değerlendirmesini yaptı. “Ekrem İmamoğlu Özgür Özel’i içeriden kuşatıyor” başlıklı yazısında kritik noktalara değindi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in en büyük servetinin Ekrem İmamoğlu olduğunu söyleyen SelviEn büyük talihsizliğinin Ekrem İmamoğlu olduğunu belirterek dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

GÜÇ SAVAŞI KAÇINILMAZ

Özgür Özel’in Hatay gezisinde Ekrem İmamoğlu tam anlamıyla ‘eşbaşkan’Havasında olduğunu söylüyor Selvi, Özel Önümüzdeki günlerde kendisi ile İmamoğlu arasında güç mücadelesinin kaçınılmaz olduğunun altını çizdi. Hürriyet yazarı bunu bir örnekle açıklıyor: “Çünkü bir köyde iki muhtar olamazken, bir partide iki iktidar merkezi olabilir mi?”sözlerini kullandı.

İMAMOĞLU ÖZEL’E GÜVENMİYOR

Selvi, İmamoğlu’nun Özel’e tam olarak güvenmediğine dair perde arkasında dedikoduların dolaştığını belirtti. “İmamoğlu’nun, “Özgür Özel başkan adayı olmasına rağmen Grup Başkanlığı görevinden vazgeçmedi. Yarın CHP Genel Başkanı olursa koltuğundan vazgeçmez.” söz konusu. Selvi, İmamoğlu’nun işini şansa bırakmayan tecrübeli bir isim olduğunu, Özgür Özel ile ilk görüşmenin dahi kongre gecesi yapıldığını, PM listesindeki anlaşmazlıklar nedeniyle seçimlerin yapıldığını belirtti. Üç kereertelendiğini hatırlattı.

İmamoğlu’nun CHP’den istediği isimleri Başbakanlığa koyduğunu söyleyen Selvi, ikinci adım olarak şunları yazdı:

CHP genel başkan yardımcılarının belirlendiği toplantıya damgasını vurdu. Saymanlığa en yakın kişilerinden Özgür Karabat’ı, Mahalli İdareler Sorumlusu Gökan Zeybek’i, Organizasyonlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak Ensar Aytekin’i atadı. Selin Sayek Böke’nin Genel Sekreter olarak atanmasını sağladı. Disiplin Kurulu tamamen İmamoğlu’nun istediği isimlerden oluşuyordu.

BELEDİYE LİDERLERİNİ BELİRLEMEYE BAŞLADI

Ekrem İmamoğlu Usta bir organizatör olduğunu ve Özgür Özel’i içeriden kuşattığını belirten Selvi, artık belediye başkanlarını belirleme zamanının geldiğini, hatta İmamoğlu’nun harekete geçtiğini söyledi. selvi, “Özgür Özel toplantıdan toplantıya koşarken, Ekrem İmamoğlu da belediye başkan adaylarını belirlemek için kolları sıvadı.”söz konusu.

silvan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu