Haber

Kılıçdaroğlu, Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasını değerlendirdi

CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Can Atalay hakkında ‘hak ihlali’ kararı veren Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında Yargıtay’ın hata şikâyetinde bulunmasına ilişkin; “Ülkemizde sadece Saray anayasayı ihlal etmekle kalmıyor, Saray yargıçları da anayasayı tanımama noktasına geldi. Bu kararı ancak hukuka uymayan, inanmayanlar verebilir. Hukuk devletindedirler ve vicdanları yoktur. Askere bile alınamazlar. Yargıç bile olamazlar. Anayasa Mahkemesi mesleğin onurunu korur, hukukun üstünlüğünü savunur ve vicdanı dinler. “Üyeleri tutuklanırsa şaşırmam. “dedi.

CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kılıçdaroğlu’nun Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasına ilişkin habere yer verdiği paylaşımına ilişkin açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizde sadece Saray anayasayı ihlal etmiyor, artık Saray yargıçları da anayasayı tanımıyor. Bu kararı ancak hukuka uymayan, hukukun üstünlüğüne inanmayanlar verebilir. vicdanları yok. Askere bile alınamıyorlar. Anayasa Mahkemesi mesleğin onurunu korur, hukukun üstünlüğünü savunur ve vicdanı dinler. “Üyeleri tutuklanırsa şaşırmam! Ayrıca… Yargıtay üyelerinin öncelikle hiçbir karara imza atmamış bir kişiyi Anayasa Mahkemesi üyesi olarak atama ayıbını temizlemeleri gerekiyor.”

haber-beyoglu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu