Haber

Sakaryalılar İsrail-Filistin savaşı hakkında ne düşünüyor?

Cüneyt YAMAN – Vazif İHTİYAR – Herkes Duysun / SAKARYA (İGFA) –İsrail ile Filistin arasında devam eden çatışma, dini nedenlere dayanan tarihi bir çatışmadır…

Fırat ve Nil nehirleri arasındaki toprakların yüzlerce yıldır kendilerine vaat edildiğini düşünen Yahudiler, Büyük İsrail Projesi adını verdikleri projeyi hayata geçirme, en azından fiili eyleme geçme fırsatı buldu. Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşü.

Şiddet olayları taraflar arasındaki gerilimi artırıyor ve barış görüşmelerini zorlaştırıyor. Uluslararası toplum anlaşmazlığın çözümü için çaba gösterirken taraflar arasındaki gerginlikler sürüyor.

İsrail’in son günlerde Gazze’ye düzenlediği bombalı saldırılarda yüzlerce sivil hayatını kaybetti. Hastanelere saldırmak, fosfor bombası kullanmak, sivil yerleşim yerlerini hedef almak gibi savaş suçları işleyen İsrail, saldırgan davranışlarını sürdürüyor.

Peki vatandaşlar bu konu hakkında ne düşünüyor, Türkiye’deki durumu nasıl buluyorlar? Herkes Duysun ekibi bu kez mikrofonunu Sakarya halkına uzattı.

İşte yanıtlar…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu